Yerleşkede Spor

Yerleşkede Spor 

Üniversitemiz Öğrencilerin sportif yaşantılarının gelişimine önem vermektedir. Kampus içindeki spor ve eğlence merkezleri üniversite hayatına farklı bir boyut katmaktadır. Spor merkezlerinde futbol sahası, basketbol, voleybol, hentbol, yapına başlanan halı saha ve tenis sahaları, atletizm ve masa tenisi sporlarını yapabilirsiniz. Üniversite dışında yakın merkezlerde dağcılık, dalgıçlık, kros gibi alanlarda spor olanakları bulunmaktadır. Konuralp Yerleşkesinde 8 kulvarlı, hijyen, bayan, erkek ve genel seansları ile yarı olimpik yüzme havuzu büyük ilgili ve istek görmektedir. Düzce yöresi, ülkemizin sayılı doğa ve kültür sporları ve yeşili ve mavisi ile bütünleşmiş bir yaşam merkezidir. 

Üniversitemizde onun üzerinde spor takımları yer almaktadır. Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi adından sıkça söz ettirmiş ve ulusal ve uluslararası sporcuların tercih ettiği Fakültelerden biri haline gelmiştir. Üniversitemiz milli sporcularımızın Ülkemizde, Avrupa’da ve Dünya’da değişik branşlarda sayısız derece almışlar ve 2015-2016 eğitim-öğretim yılında genel madalya sıralamasında 133 üniversite arasında 2. sırada yer alarak başarısını pekiştirmiştir. 


(Voleybol Maçı)

(Korumalı Futbol Takımı)

(Yarı Olimpik Yüzme Havuzu)

Üniversitemiz, 750 seyirci kapasiteli birçok spor olanağı sunan kapalı spor salonu ve kondüksiyon salonu, 1500 seyirci kapasiteli stadyumu, voleybol ve basketbol sahasıyla spora çok önem veren bir üniversitedir.