Yerleşkede Yaşam-2

Merkez Kütüphane

(Merkez Kütüphane)

Sürekli gelişme ve kendini yenileme prensibiyle hareket eden Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, hem hizmet hem de sahip olunan kaynaklar açısından kullanıcı memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Kütüphanecilik alanında tüm yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri takip ederek, kullanıcılarımızın ihtiyaç duyduğu güvenilir bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamayı hedef almakta ve aynı zamanda alt yapısını güçlendirmektedir. Üniversitemiz akademik ve idari personeli, önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri ve paydaş araştırmacıların onbinlerce kitap, süreli yayın, cd ve benzeri yazılı ve görsel materyalleri; online elektronik kaynakları hizmetine sunmaktadır.   

Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ayrıca, ANKOS ve TÜBİTAK-ULAKBİM gibi kütüphanecilik alanında büyük konsorsiyum ve kuruluşların da üyesidir. Devlet ve özel üniversitelerin yanında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile de kütüphane alanında ortak işbirliği içindedir. 


Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Merkez Kütüphanesi'nde işlemleri tamamlanmış 35.000 basılı kaynak, 1650 e-kitap bulunmaktadır. 2016 yılı itibariyle Başkanlığımız bünyesinde 24 satın alma, 11'i TÜBİTAK-ULAKBİM tarafından sağlanan elektronik veritabanı erişime sunulmakta olup, ayrıca 30 Satın alma, 250 adet kamu kurum ve kuruluşlarından gelen dağıtım amaçlı basılı dergi, 200 civarında multimedya (cd, vcd, dvd) ürünleri ve diğer bilgi kaynakları kütüphane web sayfası aracılığı ile sunmaktadır.  Şube kütüphanelerde 15.000 civarında basılı materyal bulunmakla birlikte kullanıcılarımız Merkez Kütüphanemizin sunduğu hizmetlerden faydalanabilmektedirler.