Yerleşkede Yaşam-1

Etkinlikler/Törenler/Faaliyetler/Bahar Şenlikleri

Üniversitemiz, öğrencilerine içeriği zengin eğitim programlarının yanı sıra, sosyal dünyası geniş bir yerleşke ortamı da sunmaktadır.

Kampus, konferans salonları, etkinlik alanları, yemek salonları, kantin ve kafeteryaları, yarı olimpik yüzme havuzu, 1500 seyirci kapasiteli stadyumu, çok amaçlı spor salonu, ATM’leri, fotokopi merkezleri, misafirhanesi, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve bilim, kültür ve sanat günleriyle gündüz ve gece canlı bir yaşam alanıdır.

(Cumhuriyet Konferans Salonu’nda Bir Etkinlik)

Üniversite bünyesinde düzenlenen kariyer günlerinde, ulusal sempozyum ve konferanslarda alanlarında söz sahibi kişilerle yakından iletişime geçip onların bilgi ve deneyimlerinden yararlanma, onlardan feyiz alma ve fikirlerinizi onlarla paylaşma fırsatı yakalayabilirsiniz. Ayrıca DÜ aynı zamanda 50’ye yakın farklı ülkeden yabancı uyruklu öğrencileri ile uluslararası açılım sürecinde olan bir dünya üniversitesi olma yolunda hızla ilerlerken, aynı zamanda eğitim, sosyal, kültürel ve sportif altyapısını da güçlendirmektedir.

DÜ Atatürk, Eğitim ve Kültür Merkezi ve entegre Cumhuriyet Konferans Salonu ile Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi ve entegre İstiklal Konferans Salonu her yıl yaklaşık çok sayıda kültürel etkinliğe ev sahipliği yaparak; eğitime yeni bir ivme kazandırmaktadır. Düzce Üniversitesi’nin kampus içinde konferans salonlarında ve sergi salonlarında ünlü tiyatro oyunlarını izleyebilir; ebru, resim ve fotoğraf sanatının inceliklerini gözlemleyebilir, kendi oyunlarınızı sahneye koyup, resim ve fotoğraflarınızı meraklılarıyla paylaşabilirsiniz. DÜ’de alanlarında ünlü kişilerle söyleşilere katılabilir, ulusal çapta beğeni toplayan bazı radyo ve televizyon programlarına katılım imkânı bulabilirsiniz. Ayrıca DÜ’de düzenlenen Bilim, Kültür ve Sanat Günlerine katılarak hayatın yoğun trafiğine yeni renkler katabilirsiniz.

(Bilim, Kültür ve Sanat Günleri’nde Konser)